Joulu on harvinainen ilon hetki bangladeshilaisille lapsille, joita kiusataan ja kartetaan heidän uskonsa takia. Kristittyjen tuki varmistaa sen, etteivät he jää yksin jouluna.
Podcast: Lapset jäävät yksin uskonsa takia

Herra, paikalliskirkon pastori Saiful* rukoilee rohkeutta ja voimaa pysyä uskollisena Kristukselle viimeiseen veripisaraan asti! Siunaa ja varusta Saiful ja hänen perheensä.
Ef. 6:13 Ottakaa siis yllenne Jumalan taisteluvarustus, niin että kykenette pahan päivän tullen tekemään vastarintaa ja selviytymään taistelusta pystyssä pysyen.
Auta kristittyjä naisia, joita vainotaan ankarasti
Auta kristittyjä naisia, jotka ovat vaarassa tulla poispyyhityiksi – ennen kuin on liian myöhäistä. Afgaanikristitty Ariana* tietää veljensä tappavan hänet, jos hän joskus palaa kotiin. Miksi? Koska hän seuraa Jeesusta.
Ariana ei ole yksin. Ympäri maailmaa on kristittyjä naisia, jotka ovat vaarassa tulla poispyyhityiksi, hiljennetyiksi. He menettävät ihmisarvonsa ja heitä vainotaan.
He tarvitsevat sinua, jotta näkisit heidät, arvostaisit heitä ja voimaannuttaisit heidät.
Bangladesh
Open Doors tekee työtä paikallisten seurakuntakumppanien kanssa vahvistaakseen Bangladeshin vainottuja uskovia jakamalla Raamattuja sekä raamattu- ja lukutaitokoulutusten, toimeentuloa tukevien hankkeiden ja hätäavun keinoin.
