
Sri Lanka pääsiäspommitusten jälkeen. Miten jatkaa elämää? Kirkon pitää olla avoin, ja kristityt tarvitsevat tukea ja rukousta, jotta toipuminen saa alkaa ja jatkua. Ja jotta, jopa väärintekijät voisivat kokea Kristuksen rakkauden.
Sri Lanka pääsiäspommitusten jälkeen. Miten jatkaa elämää? Kirkon pitää olla avoin, ja kristityt tarvitsevat tukea ja rukousta, jotta toipuminen saa alkaa ja jatkua. Ja jotta, jopa väärintekijät voisivat kokea Kristuksen rakkauden.
Open Doorsin paikalliskumppanit antoivat Sri Lankassa vainotulle pastorille toimeentulotukea, jonka turvin hän avasi kristillisen kirjakaupan maaseudulle. Nyt alueen kristittyjen on helppo saada kristillisä kirjoja ja muita materiaaleja. Kiitos, Herra, tästä läpimurrosta! Saakoon kauppa olla siunaukseksi koko alueen kristilliselle yhteisölle.
Ps. 20:2,5 Herra vastatkoon sinulle hädän päivänä, suojatkoon sinua Jaakobin Jumalan nimi! Täyttäköön hän hartaat toiveesi ja antakoon toimillesi menestyksen!
Kerta- tai kuukausilahjoitus
Open Doorsin työ yli 70 kohdemaassa toimii lahjoitusten varassa.
Lahjoituksesi avulla vainon keskellä elävä kristitty voi muun muassa vapautua vankilasta, saada koulutusta, oikeusapua tai traumaterapiaa, löytää seurakuntayhteyden tai saada meiltä ensimmäisen oman Raamatun.
Palvelemassa maailman vainottuja kristittyjä
Open Doors on vuonna 1955 perustettu kansainvälinen avustusjärjestö, joka toimii vainottujen kristittyjen auttamiseksi yli 70 kohdemaassa.
PL 71, 02701 Kauniainen
Y-tunnus: 2699301-2
Yhteystiedot Laskutustiedot Asiakasrekisteri Maksu- ja toimitusehdot Mediamateriaalit Anna palautetta sivustosta Muuta evästeasetuksia